Mikor elkeztük a szürkemarhatenyésztést, 1993-ban, a 16-os orszámot kapta tenyészetünk. Ma, 2012-ben, már az ötszáz feletti tenyészetszámokat adja a Magyar Szürke szarvasmarhát Tenyésztõk Egyesülete. A szürkemarha az egyetlen fajta, melynek létszáma az 1961-es mélypont óta töretlenül növekszik, dacolva minden válsággal. Ebben a rohanó világban immár több mint fél évszázada!
A csatárpusztai (MSZ-016-os) tenyészet magyarszürke tehénlétszám alapján ítélve a legnagyobbak közé tartozik. Megelõz több nemzeti parkot, és Komárom-Esztergom megyében hosszú évek óta a legnagyobb. Keresztezett tehenek létszáma alapán ítélve ma a legnagyobb. Össztehénlétszán alapján az ország tíz legnagyobb tenyészete között vagyunk.
A keresztezés azért bír jelentõséggel, mert most jön az az idõszak, mikor a magyar szürke fajta megmentése biztosítottnak fog tünni, és az árutermelés fog a háttérbõl elõrébb kerülni. De: számos példával bizonyítottuk, hogy a magyar szürke fajta olyan egyedeket produkálni, melyek felveszik a versenyt bármely úgynevezett kultúfajtával.
A húsra történó szelekció nem volt - és nem is lehetett - a Magyar Szürke Szarvasmarhát Tenyésztõk Egyesületének célkitüzése. De a mi tenyészetünknek lehetett, és az is. Mert - mondjuk - azért vette évszázadokon át fél Európa ezt a marhát, mert húsa jó volt! Céljaink között szerepel, hogy ezt a világszínvonalon ítélve is kíváló húst megfeleló módon eljuttassuk az igényes fogyasztókhoz.
Úttörõk vagyunk a bikaparkunkkal. A cégvezetés a kezdet kezdetén úgy döntött, hogy legelõn hízott bikát három éves kor alatt nem értékesít. Ezzel megalakult a bikaparkunk, mely a maga nemében egyedülálló. Bikaparkunknak nem csak árutermelés szempontjából van jelentõsge. Az évtizedeken át fajtatiszta magyar szürke és húsra kersztezett bikák százainak kifejlódését figyelhettük meg. Tapasztalataink remélhetõleg segíteni fognak minket a fajtatiszta húsmarha irányába kövezkezetesen keresett genetikai elõrehaladásban.